Beszélgetés a klímaszorongásról és a klímabűntudatról a WWF Corner és a Klímahét keretében szeptember 26-án, csütörtökön, 18:30-kor, a MagNet Közösségi Ház Hamvas termében.

Kattints ide a jegyvásárláshoz.

A WWF Magyarország a MagNet Labor közreműködésével WWF Corner elnevezéssel beszélgetéssorozatot indít, melynek első rendezvényére a szeptember 20-tól 27-ig tartó Klímahét keretében kerül sor – ekkor tartják meg a párizsi egyezmény szempontjából kulcsfontosságú ENSZ Klímacsúcsot is New Yorkban.

 

Te parázol?

 

Naponta érkeznek a félelmetesebbnél félelmetesebb hírek Földünk állapotáról, az éghajlatváltozás felgyorsulásáról, a műanyagszennyezésről, a káros anyagok kibocsátásáról és még sorolhatnánk. Egyre több üzenet érkezik arról, hogy már nem elég, ha szelektíven gyűjtjük a szemetet, szinte megállíthatatlan a felmelegedés, aminek beláthatatlan következményei lesznek valószínűleg már a mi életünkben is.

A világ vezető gazdaságainak egy része már klímavészhelyzetet hirdetett, míg a másik fele látszólag tudomást sem hajlandó venni a problémáról.

Fogyasztóként tudjuk, hogy döntéseinknek hatása van, azonban amíg a nagyvállalatok nem változtatnak a szennyező gyakorlataikon, szinte jelentéktelennek érezzük az erőfeszítéseinket.

A WWF Corner első rendezvénye szeptember 26-án a klímaszorongás jelenségét járja körül szakértőink és vendégeink segítségével.

 

A beszélgetésen vendégeink lesznek:

– Dr. Kőváry Zoltán klinikai szakpszichológus, az ELTE egyetemi docense,

– Hartmann Johanna biológus, a Fridays For Future Magyarország aktivistája, szervezője,

– Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója,

– Nagy Réka szerkesztő-újságíró, az Ökoanyu blog szerzője,

– Döbrösi Laura színésznő, zöld aktivista és fesztiválszervező,

Az esemény moderátora: Doró Viktória környezetvédelmi újságíró, a ReCity magazin főszerkesztője.

 

Téged is várunk a beszélgetésünkre, ha:

– aggaszt Földünk és az emberiség jövője,

– szeretnél többet megtudni arról, hogy mit tehetsz a fenntartható jövőért,

– szeretnél többet megtudni a „klímaszorongás” és „klímabűntudat” fogalmakról, valamint ezek feloldásáról,

– találkoznál hasonló gondolkodású emberekkel.

 

Tarts velünk Te is! Együtt lehetséges! 

Kattints ide a jegyvásárláshoz.